Vědecká knihovna UJEP

Vědecká knihovna UJEP

Ponořte se do bezedného moře informací ve Vědecké knihovně UJEP

V moderní univerzitní knihovně se dostanete snad ke všem zdrojům poznatků, které vás napadnou. Tedy nejen ke knihám, ale taky k písemným pracím těch před vámi nebo ke světovým bibliografickým i plnotextovým databázím (Web of Science, Cambridge a Oxford Journals Online atd.) A dost toho je přístupné on-line i mimo budovu. Součástí tohoto studijního svatostánku je také Rakouská knihovna a knihovna magického jména CEPRONIV. Obě potěší zejména studenty vládnoucí němčinou. Najdete tu i Evropské dokumentační středisko.

 

Knihy můžete vyhledávat, studovat, kopírovat, skenovat a vybrané exempláře si i půjčit k domácímu studiu. Kvůli půjčování a vracení knih nemusíte k pultu, vyzkoušejte zařízení Selfcheck a návratový box.

Sednout si můžete za jeden z mnoha počítačů v našich studovnách. Jestli máte s sebou vlastní notebook, využijte místní wi-fi. A nezapomeňte: tady se šeptá. Tedy ne vždy. Jak uvidíte na Facebooku knihovny, konají se tu taky školení a semináře, autorská čtení a besedy se spisovateli, koncerty, výstavy a jiné akce. Při těchto příležitostech se tedy spíš nešeptá.

Že naše “vědárna” opravdu stojí za návštěvu, si ostatně nemyslíme jen my. Jinak by těžko získala v roce 2013 ocenění Knihovna roku.