Vědecká knihovna UJEP

Vědecká knihovna UJEP

Ponořte se do bezedného moře informací ve Vědecké knihovně UJEP

Ve Vědecké knihovně UJEP máte k dispozici téměř nekonečné množství zdrojů ke svému studiu. Dostanete se tady nejen ke knihám, ale také ke kvalifikačním pracím vašich předchůdců, e-knihám nebo ke světovým bibliografickým i plnotextovým databázím (Web of Science, Cambridge, ScienceDirect aj.). A dost toho je přístupné i on-line z domova. Součástí tohoto studijního svatostánku je také Rakouská knihovna a knihovna magického jména CEPRONIV. Obě potěší zejména studenty vládnoucí němčinou. Najdete tu i Evropské dokumentační středisko.

 

Knihy můžete studovat přímo v knihovně, půjčovat si domů, ale i kopírovat a skenovat. Pokud pospícháte nebo nechcete nutně s někým komunikovat, můžete vyzkoušet samoobslužná zařízení SelfCheck nebo návratový automat.

Sednout si můžete za jeden z mnoha počítačů po celé knihovně. Jestli máte s sebou vlastní notebook, využijte univerzitní wi-fi.

Pokud si nevíte rady s vyhledáváním potřebných informací a dokumentů, nebo tápete v oblasti rešerší a citací, pak se obraťte na pracovníky knihovny, kteří vám rádi poradí. A k zapůjčení máte na výběr i různé potřebné věci – třeba deku, kterou si můžete vzít k posezení do kampusu, nebo deštník, když vás překvapí déšť.

Konají se tady různá školení a semináře, autorská čtení a besedy se spisovateli, koncerty a výstavy. Jak uvidíte na Facebooku knihovny, nebo také na Instagramu děje se tu opravdu hodně událostí, při kterých potkáte spoustu zajímavých osobností.