Najděte druhý domov

na VŠ kolejích UJEP

Najděte druhý domov

Univerzitní koleje na Klíši. Tady tepe ten pravý studentský život.

 

Koleje tvoří tři budovy, které jsme pro jednoduchost nazvali K1, K2, K3. Z kampusu jste tam pěšky za deset minut. Když vás budou bolet nohy, tak můžete využít trolejbus (52, 58, 59) nebo autobus (2, 7, 1, 23, 41) na zastávku Klíše, lázně. Zastávka je přímo před kolejemi. Více o spojeních naleznete v IDOSu.

Pokoje

K dispozici máme dvoulůžkové nebo jednolůžkové pokoje, kde najdete všechno, co potřebujete k pohodlnému bydlení: postel s úložným prostorem, peřinu, polštář, skříň, židli a stůl.

Na K1 jsou ubytovací buňky tvořené dvěma pokoji. Každá buňka má své WC, koupelnu a ledničku. Své kulinářské umění pak můžete cvičit na kuchyňce, která je společná pro celé patro. Na K3 je součástí dvoupokojové buňky i kuchyňka. Největší luxus panuje ovšem na K2, kde je ubytovací buňka jednopokojová a zmíněné příslušenství má každý pokoj jen a pouze pro sebe.

Pokud se vám nechce, nemusíte ani jezdit domů prát – na kolejích je k dispozici pračka, sušák a žehlička. Mimořádně pořádkumilovní jedinci si dokonce mohou zapůjčit i vysavač!

Ve všech pokojích a studovnách může využít připojení k internetu. Chvíle mezi studiem pak můžete trávit u klavíru, stolního fotbálku, kulečníku nebo televize.

Okolí kolejí

Ráno si můžete zaplavat v plavecké hale za rohem a odpoledne využít tělocvičnu v areálu kolejí. Nedaleko je Kaufland. A těch věcí, co se tady dá dělat po večerech! Museli jsme to napsat na samostatnou stránku o možnostech relaxace v Ústí.

Ceny a ubytovací stipendium

O cenách a pokojích se více dočtete na webu Správy kolejí a menz. Na bydlení vám může přispět univerzita stipendiem. Jak ho získat se dočtete v systému STAG.