Kultura, sport, prostě zábava!

Kultura, sport, prostě zábava!

Nejen skripty živ je student a kdo pořádně studuje a bádá, ten by měl i pořádně odpočívat. Pojďte se s námi v rychlosti podívat, co všechno můžete podniknout v rámci svého studentského života v Ústí nad Labem.

Studenti pro studenty

Začneme v kolejním klubu Cajk. V příjemném prostoru můžete nicnedělat nebo si dát s kamarády zápas ve fotbálku. Studenti tu často pořádají párty, koncerty nebo workshopy. Cajk vede Studentská unie. Od ní se dočkáte celé řady vypečených akcí, jako jsou Párty bez kolejbáby, prosincový JEŽUCH, studentský Majáles, Reprezentační ples UJEP nebo Vítání prváků.

Ke studentským záležitostem patří i pomoc zahraničním studentům a akce pro ně. Jestli trošku mluvíte cizím jazykem, neváhejte a ozvěte se lidem z Erasmus Student Network.

 

Hudba, tanec, film a divadlo

Svůj hudební talent můžete uplatnit na karaoke párty nebo v kolejních sprchách, a pokud vám to nestačí, kontaktujte hudebníky v Chorea Academica, Dívčím komorním sboru PF, smíšeném sboru NONA a dalších uskupeních. Pokud u hudby raději tančíte, můžete se přihlásit do odborně hodnocené soutěže přehlídka pohybových skladeb.

Filmy se na UJEP promítají v univerzitním filmovém klubu AULA na pedagogické fakultě, ve Vědecké knihovně nebo klubu Cajk. Tam uvidíte to, co jinde k vidění není. Na mainstream ale spíš vyrazte do města a stejným směrem se dejte, když budete mít chuť na divadlo. V Ústí kvete bohatý kulturní život a aktuální program najdete na webu města.

 

Výstavy, umění a performance

Umění nezná hranic, zvlášť v Ústí. Naše škola má hned dva prostory, kde najdete zahraniční umělce vedle Čechů, architekty vedle malířů, počítačovou animaci vedle loutkohry.  

Duul čili Dům umění Ústí nad Labem nabízí kreativní prostředí pro místní komunitu a univerzitu. Její specialitou je propojení kultury, výzkumu a praktického využití umění. Neomezujeme se jen na českou kotlinu a tak nejzajímavější maďarská, německá a rakouská díla uvidíte kousek od vaší koleje.

Galerie Emila Filly nabízí výstavy všeho nového, co se ve světě umění šustne. Umění je způsob vidění i terapie, prostor, kde se překračují formy i normy. V tom nás inspiruje všestranný Filla. Celé to začal svou terapií štětcem a Českým středohořím, když se potřeboval vymalovat z bolestí války.  

Podívejte se na náš instagram duul a galerie_emila_filly a fillovské youtube.

Sport bez hranic

Nemusíte mít obavy, že na vysoké škole se nebudete moct věnovat svému oblíbenému sportu. V Ústí kvetou snad všechna sportovní odvětví od posilování přes floorball až po veslování. Sportuje se tady v areálu pedagogické fakulty, na kolejích, v univerzitním klubu Slavia, v plavecké hale na Klíši nebo v ústeckých sportovních klubech. Opomenout nesmíme ani náš univerzitní hokejový klub HC North Wings!

A pokud jste rádi na čerstvém vzduchu, ve městě se nabízí Labská cyklostezka, kterou si užijí cyklisti, bruslaři i chodci. Na všechny strany se vám pak otevírá nespočet cest po Českém Středohoří.

Chceš skloubit vrcholový sport a vzdělání? U nás na UJEP to jde!