Dodržujte správné stravovací návyky

v naší menze nebo “Pajdabaru”

Dodržujte správné stravovací návyky v naší menze nebo “Pajdabaru”

Začněte tím, že si nabijete čipovou kartu studenta. S nabitou kartou totiž máte jedno teplé jídlo z denní nabídky levnější. Doporučujeme vyzkoušet dva podniky, které sice ještě nemají michelinskou hvězdičku, ale dá se tam dobře a levně najíst.

Menza

Menza stojí přímo v areálu kampusu, v ulici s příhodným jménem Pasteurova a s číslem důležitosti 11. Má otevřeno od jedenácti do dvou (ve dny, kdy se učí, pochopitelně). Jídlo v menze se musí objednat den předem do dvou hodin odpoledne. Pokud nemáte zrovna cestu okolo, abyste si to naklepali na tabletu v menze, můžete tak učinit i ze svého přístroje přes internet. Cena oběda je 60 Kč bez dotace a 42 Kč s dotací. Menza nabízí dvě polévky a tři hlavní jídla, jedno z nich je bezmasé.

50bar (“Pajdabar”)

Stravovací zařízení s poetickou přezdívkou “Pajdabar” překvapivě není bar sprinterů, ale učitelů. Najdete ho v areálu Pedagogické fakuty UJEP v ulici České mládeže 8. Sedět v něm můžete od rána do čtyř a nemusíte se zvedat ani na oběd. Každý den mají na výběr ze dvou polévek a dvou hlavních jídel a navíc ze stálého jídelního lístku. Cena oběda je 77 Kč, bez polévky 65 Kč bez dotace a 47 Kč s dotací.