10 důvodů, proč studovat na UJEP

1. Získáte lepší výchozí pozici pro pracovní trh

Značka UJEP na trhu práce něco znamená. Dobré jméno univerzity, výborné odborné znalosti i osvojení si efektivního přístupu při plnění úkolů vám pomohou otevřít dveře k zajímavým pracovním příležitostem nebo na vyšší stupně vzdělání. Studijní plány vznikají ve spolupráci s klíčovými zaměstnavateli. Přes 1 600 každoročních absolventů školy tak zpravidla snadno najde uplatnění, ve kterém jsou spokojeni.  A vyjadřuje spokojenost se svou kariérou.

2. Otevřete si kariérní dvířka do všech zemí EU

Po úspěšném absolvování studia dostanete Diploma Supplement. Tento dodatek k diplomu obsahuje podrobnosti o studiu a umožňuje uznání vysokoškolské kvalifikace na mezinárodní úrovni. V praxi to znamená, že můžete začít studovat nebo pracovat v zemích Evropské unie bez dalších zkoušek a papírování. UJEP je držitelem certifikátu Diploma Supplement Label od roku 2013.

3. Při volbě studijního oboru máte z čeho vybírat

Nabízíme obory technické, přírodovědné, environmentální, ekonomické, sociální, společenskovědní i zdravotnické a dále výtvarné umění a učitelství. Celou pětinu naší nabídky můžete studovat i v kombinované (dálkové) formě. Ať už chcete v životě pomáhat druhým, podnikat, učit nebo třeba tvořit, UJEP vám dá dobrý základ pro vaši kariéru.

4. Čekají na vás všechny stupně VŠ vzdělání

Na výběr máte z bakalářských, magisterských i doktorských studijních programů. Nejnižší stupeň připravujeme pro profesně orientované uchazeče, vyšší stupně vzdělání jsou vstupenkou do světa vědy, výzkumu, ale i vrcholového managementu.

5. Získáte prostor k bádání i tvorbě

Máte příležitost diskutovat se špičkovými vědci, umělci a pedagogy z tuzemska i zahraničí, zapojit se do badatelských a tvůrčích týmů a naučit se prezentovat výsledky své činnosti. Součástí kampusu je vědecká knihovna s desítkami tisíc odborných publikací a elektronickými informačními zdroji, moderně vybavené laboratoře, ateliéry a další zázemí kateder. Vypisujeme také mimořádná grantová stipendia, díky nimž můžete objevovat, tvořit a vyvíjet se.

6. Propojíte studium s praxí

Nedílnou součástí studia jsou odborné praxe ve státních institucích, firmách a nestátních organizacích. Díky nim se už během studia seznámíte s praktickými otázkami svého oboru a získáte i první cenné kontakty. Své zkušenosti z praxe pak můžete zúročit třeba i při výběru tématu bakalářské či magisterské diplomové práce.

7. Dostanete se do světa na zkušenou

Na studijní pobyt můžete vyjet už v druhém roce studia v rámci programu Erasmus+. Průměrně vyšleme každý rok 250 studentů na 250 zahraničních vysokých škol. Navíc zájemcům umožňujeme praktické stáže v zahraničních firmách, školicích výzkumných střediscích i dalších institucích. Naši studenti přitom míří nejen do 26 evropských zemí, ale třeba taky do Austrálie, Thajska, Vietnamu a dalších atraktivních destinací.

8. Můžete čerpat ze štědrého stipendijního programu

Nabízíme různá stipendia: ubytovací, sociální, prospěchové, pro zahraniční pobyt, doktorské, mimořádné a jiné. Nejlepší studenti jsou navíc oceňováni stipendii od veřejných či soukromých subjektů. Naše ubytovací stipendium je jedno z nejvyšších v Česku, může dosáhnout až 880 Kč měsíčně.

9. Máte jisté místo na kolejích

Všichni žadatelé o kolej u nás uspějí. Deset minut chůze od kampusu vlastní univerzita tři prostorné koleje. Na všech pokojích nebo ve studovnách s nonstop provozem se můžete připojit k internetu. K dispozici je klavír nebo třeba stolní fotbálek a za rohem stojí plavecká hala.

10. Nuda vám v Ústí nehrozí

Za kulturou můžete vyrazit do města nebo ji sami tvořit ve studentských spolcích. Centrem studentského života jsou koleje. Studenti vedou vysokoškolský klub, kde pořádají akce, koncerty a diskotéky. Najdete tu řadu pěveckých sborů, instrumentálních souborů a kapel.

V areálu kolejí máte k dispozici hřiště, kurty a tělocvičnu. Můžete také využívat sportovní halu USK Slavie a sportovat v rámci jednotlivých oddílů (aerobic, basketbal, florbal, horolezectví, kulturistika aj). A pokud je vám tělocvična malá, můžete se toulat malebnou krajinou Českého středohoří a Krušných hor.