Pozor! Prodloužení termínu podání přihlášek pro bakalářské a navazující magisterské studium!
Fakulta strojního inženýrství do 16. 4. 2019
Přírodovědecká fakulta do 15. 4. 2019
Fakulta umění a designu pro NMgr.: Kurátorská studia do 26. 4. 2019

10 důvodů, proč studovat na UJEP

1. Získáte lepší výchozí pozici pro pracovní trh

Značka UJEP na trhu práce něco znamená. Dobré jméno univerzity, výborné odborné znalosti i osvojení si efektivního přístupu při plnění úkolů vám pomohou otevřít dveře k zajímavým pracovním příležitostem nebo na vyšší stupně vzdělání. Studijní plány vznikají ve spolupráci s klíčovými zaměstnavateli. Přes 1 600 každoročních absolventů školy tak zpravidla snadno najde uplatnění, ve kterém jsou spokojeni.  A vyjadřuje spokojenost se svou kariérou.

2. Otevřete si kariérní dvířka do všech zemí EU

Po úspěšném absolvování studia dostanete Diploma Supplement. Tento dodatek k diplomu obsahuje podrobnosti o studiu a umožňuje uznání vysokoškolské kvalifikace na mezinárodní úrovni. V praxi to znamená, že můžete začít studovat nebo pracovat v zemích Evropské unie bez dalších zkoušek a papírování. UJEP je držitelem certifikátu Diploma Supplement Label od roku 2013.

3. Při volbě studijního oboru máte z čeho vybírat

Nabízíme obory technické, přírodovědné, environmentální, ekonomické, sociální, společenskovědní i zdravotnické a dále výtvarné umění a učitelství. Celou pětinu naší nabídky můžete studovat i v kombinované (dálkové) formě. Ať už chcete v životě pomáhat druhým, podnikat, učit nebo třeba tvořit, UJEP vám dá dobrý základ pro vaši kariéru.

4. Čekají na vás všechny stupně VŠ vzdělání

Na výběr máte z bakalářských, magisterských i doktorských studijních programů. Nejnižší stupeň připravujeme pro profesně orientované uchazeče, vyšší stupně vzdělání jsou vstupenkou do světa vědy, výzkumu, ale i vrcholového managementu.

5. Získáte prostor k bádání i tvorbě

Máte příležitost diskutovat se špičkovými vědci, umělci a pedagogy z tuzemska i zahraničí, zapojit se do badatelských a tvůrčích týmů a naučit se prezentovat výsledky své činnosti. Součástí kampusu je vědecká knihovna s desítkami tisíc odborných publikací a elektronickými informačními zdroji, moderně vybavené laboratoře, ateliéry a další zázemí kateder. Vypisujeme také mimořádná grantová stipendia, díky nimž můžete objevovat, tvořit a vyvíjet se.

6. Propojíte studium s praxí

Nedílnou součástí studia jsou odborné praxe ve státních institucích, firmách a nestátních organizacích. Díky nim se už během studia seznámíte s praktickými otázkami svého oboru a získáte i první cenné kontakty. Své zkušenosti z praxe pak můžete zúročit třeba i při výběru tématu bakalářské či magisterské diplomové práce.

7. Dostanete se do světa na zkušenou

Na studijní pobyt můžete vyjet už v druhém roce studia v rámci programu Erasmus+. Průměrně vyšleme každý rok 250 studentů na 250 zahraničních vysokých škol. Navíc zájemcům umožňujeme praktické stáže v zahraničních firmách, školicích výzkumných střediscích i dalších institucích. Naši studenti přitom míří nejen do 26 evropských zemí, ale třeba taky do Austrálie, Thajska, Vietnamu a dalších atraktivních destinací.

8. Můžete čerpat ze štědrého stipendijního programu

Nabízíme různá stipendia: ubytovací, sociální, prospěchové, pro zahraniční pobyt, doktorské, mimořádné a jiné. Nejlepší studenti jsou navíc oceňováni stipendii od veřejných či soukromých subjektů. Naše ubytovací stipendium je jedno z nejvyšších v Česku, může dosáhnout až 880 Kč měsíčně.

9. Máte jisté místo na kolejích

Všichni žadatelé o kolej u nás uspějí. Deset minut chůze od kampusu vlastní univerzita tři prostorné koleje. Na všech pokojích nebo ve studovnách s nonstop provozem se můžete připojit k internetu. K dispozici je klavír nebo třeba stolní fotbálek a za rohem stojí plavecká hala.

10. Nuda vám v Ústí nehrozí

Za kulturou můžete vyrazit do města nebo ji sami tvořit ve studentských spolcích. Centrem studentského života jsou koleje. Studenti vedou vysokoškolský klub, kde pořádají akce, koncerty a diskotéky. Najdete tu řadu pěveckých sborů, instrumentálních souborů a kapel.

V areálu kolejí máte k dispozici hřiště, kurty a tělocvičnu. Můžete také využívat sportovní halu USK Slavie a sportovat v rámci jednotlivých oddílů (aerobic, basketbal, florbal, horolezectví, kulturistika aj). A pokud je vám tělocvična malá, můžete se toulat malebnou krajinou Českého středohoří a Krušných hor.